امروز: یکشنبه ۴ آیان ۱۳۹۹
کلیه اخبار مرتبط با واژه وحدت
نماز وحدت در کراده بغداد

نماز وحدت شیعه و سنی این هفته در یکی از مساجد کراده بغداد برگزار شد.
شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۷:۴۸
بحران های کنونی جهان اسلام از دیدگاه مقام معظم رهبری (بخش نخست)
(برگرفته از مجموعه بیانات یک سال اخیر (از دی ماه 93 تاکنون) رهبر معظم انقلاب اسلامی)

این مجموعه، بخش نخست و چکیده ای کلی از پژوهشی است که تازه ترین دیدگاه های مقام معظم رهبری (برگرفته از بیانات اشان از دی ماه 93 تادی ماه 94)درخصوص بحران های کنونی جهان اسلام را در سه محور: « ارزیابی شرایط کنونی جهان اسلام »، « عوامل بحران زا» و « عوامل برون رفت » گردآوری کرده که با توجه به اهمیت محوری و تأثیرگذار آن در روند برگزاری بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در اختیار مخاطبان و بازدیدکنندگان پایگاه اینترنتی خبرگزاری تقریب گذاشته می شود.
شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۶:۰۰
ویژه نامه وحدت کلمه / سخنان رهبر انقلاب درباره وحدت شیعه و سنی

سخنان و مواضع رهبر انقلاب،امام خامنه ای(حفظه الله) درباره وحدت شیعه و سنی
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۷:۰۰
پیامبر عظیم الشأن الگوی تلاش برای وحدت است/ آبروی ما ز نام مصطفاست

پیامبر عظیم الشأن الگوی تلاش برای وحدت است، او بین قبایلی چون اوس و خزرج صلح و صفا ایجاد کرد. همه قبایل و طوایف حجاز را زیر بیرق اسلام و بدور از امتیازاتی چون طایفه گری و نژاد گرد آورد که بعدها مسلمانان شکوهمندترین تمدن بشری را آفریدند. به گفته علامه اقبال؛ آبروی ما ز نام مصطفاست.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱:۴۹
وحدت، مشقی که همواره باید نوشت و درسی که مکرر باید خواند

با توجه به تأکید قرآن کریم و اهل بیت (ع) بر تمسک به اتحاد و همبستگی تمام مسلمانان جهان و در نهایت تقریب مذاهب و امعان نظر به ابعاد گسترده تهاجم فرهنگی و تبلیغات سوء ناجوانمردانه استکبار جهانی و صهیونیسم علیه موجودیت و هویت اسلامی، لازم و فرض است که همه نیروهای مادی و معنوی در کشورهای اسلامی و آحاد مسلمانان در برابر این تجاوزات بسیج شوند.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸:۳۹
تنها راه مبارزه با تفرقه افکنان اتحاد و حفظ وحدت است

تنها راه مبارزه با تفرقه افکنان اتحاد وحفظ وحدت است.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳:۲۹
درد تفرقه گرائی و لزوم توجه به وحدت اسلامی

در احوالی که در ایران و برخی ملل دیگر هفته وحدت با مراسمات خاص و همایش های علمی مذهبی برای نزدیکی هر چه بیشتر دیدگاه ها برگزار می شود، حکام صهیونیستی آل سعود از وحدت واقعی هراسناک شده و می خواهند به نوعی پیام فاصله بین شیعه و سنی را مخابره نمایند.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۹:۵۲
آداب و رسوم عید فطر در بین مردمان کُرد

عید فطر یکی از دو عید بزرگ اسلامی است که در روز اول ماه شوال آن را جشن می گیرند. مسلمانان پس از یک ماه روزه و عبادت پروردگار، چشم به راه این روز بزرگ هستند و با برپایی آیین های خاص این روز، به اصطلاح ماه رمضان را بدرقه می کنند. مردمان کُرد رسم و رسوم
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷:۰۱
امام صادق(ع) طلایه دار وحدت

با توجه به روایاتی که از امام صادق (علیه‌السلام) به‌عنوان رئیس مذهب جعفری بیان شد، مسلمانان باید در هرزمانی خصوصاً در این برهه زمانی که دشمنان اسلام، دندان‌تیز کرده‌اند تا اسلام عزیز را از بین برده و اثری از آن بر روی کره خاکی باقی نگذارند، بکوشند تا هرروز بر اتحاد و هم‌بستگی خود افزوده، دشمنان را نا امید کرده و بر عزت و عظمت اسلام و مسلمین بیفزایند
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴:۴۸
 بررسی وحدت شیعه و سنی از دیدگاه حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری

از جمله آرمانهای بنیادین حضرت امام که ریشه در اندیشه ناب توحیدی ایشان داشت همانا اقتدار اسلام و عزت و سرافرازی مسلمانان درسراسر عالم بود و این باور از جمله اساسی ترین محورهای اندیشه سیاسی ایشان به حساب می آمد که البته بر اثر عوامل متعددی از درون و برون دنیای اسلام به صورت آرزویی دست نیافتنی به نظر می رسید.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲:۳۴
وحدت ...

پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۹:۱۳
دیدار جمعی از مردم ولایت مدار تمین با حضرت آیت الله سلیمانی

جمعی از بسیجیان منطقه ی تمین برای عرض تبریک و ملاقات با نماینده محترم مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سلیمانی و امام جمعه ی معزز زاهدان به دیدار ایشان رفتند.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴:۲۹
بیانیه حاج محمد شاهوزهی به مناسبت عید سعید فطر

محمدرضاشاهوزایی درمراسم نمازعید فطر مصلی کریم آبادزاهدان سخنرانی نمود.وی افزود:بصیرت بسیارمهم است بصیرت یعنی دشمن شناسی/امروزبهترین امنیت رادرسطح منطقه داریم/باهرکس که منافع ملی رابه خطر بیاندازد باید برخورد شود
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲:۵۸
آیا شعار نابودی اسرائیل در 25 سال خودبخود محقق می شود؟

از زمانی که رهبر انقلاب فرمودند «رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید» حدود یک سال گذشته است و جا دارد که همه کسانی که تحقق این هدف برای شان مهم است از خود بپرسند که «من برای تحقق این هدف چه کرده ام»؟
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵:۰۷
کسانی می‌خواهند اسلام جعلی و بدلی را به دستور اربابان خود ترویج کنند/برداشت‌های غیرقانونی از بیت‌المال برگردانده شود
رهبر معظم انقلاب در نماز عید سعید فطر:

نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) اقامه شد.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵:۰۹