امروز: جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
کلیه اخبار مرتبط با واژه وحدت اسلامی
وحدت اسلامی با شعار محقق نمی‌شود/ بیگانه‌اتکایی از بزرگ‌ترین اشتباهات تاریخی است
رئیس‌جمهور در افتتاحیه کنفرانس وحدت:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین افتتاحیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: با شعار وحدت ما به وحدت نمی‌رسیم و با شعار دشمن از ما نمی‌ترسید بلکه باید با عمل به وحدت برسیم و اولین قدم این است که همدیگرو تمام مذاهب اسلامی را به رسمیت بشناسیم.
شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۹:۵۸
زاهدان|مولوی سلامی: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس نمودی بارز از وحدت اسلامی است

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: این حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس نمودی بارز از وحدت اسلامی است.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۲:۲۴
مقاله/آرمان وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی

اندیشه وحدت امام خمینی علی رغم آنکه جنبه عبادی - سیاسی داشت آرمان ویژه ای بود که این مقاله درصدد تبیین نسبی این آرمان است. باید پرسید، انگیزه های امام خمینی (ره) در تفکر وحدت چه بود و چه اهدافی را تعقیب می نمود؟ در پاسخ به این سوال به نظر می رسد; اندیشه وحدت از دیدگاه امام خمینی وسیله و ابزار اصلی نفی سبیل و سلطه غیر مسلمان بر امت اسلامی بوده و وحدت رمز پیروزی و بقای امت اسلامی است.
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۵:۱۸
معرفی کتاب «دربارۀ وحدت و تقریب مذاهب اسلامی»

کتاب «دربارۀ وحدت و تقریب مذاهب اسلامی»، تألیف آیت‌الله محمد‌علی تسخیری با ترجمه محمد مقدس توسط انتشارات مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به چاپ رسیده است.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۱:۱۶
بازخوانی مفهوم وحدت اسلامی در نهج البلاغه

وحدت و همبستگی میان مسلمانان، از مسائل بسیار مهم و اساسی است که کلام خدا و سنت نبوی، بر آن تأکید فراوان نموده ­اند. امام علی(ع) وحدت اسلامی را از نعمت ها و موهبت های الهی می‌داند و معتقد است: تنها عامل وحدت آفرین در جامعه اسلامی، قرآن کریم و نبوت پیامبر اکرم(ص) است. اهتمام آن حضرت به این مسئله مهم و تحقق آن، بسیار است، تا جامعه اسلامی دچار تفرقه و پراکندگی نگردد. نوشتار حاضر پژوهشی توصیفی ـ تحلیلی با هدف شناسایی زوایای گوناگون وحدت اسلامی در اندیشه امام علی(ع) است که به شیوه‌ای نظام‌مند به رشته تحریر درآمده است. در این نوشتار با نشان دادن راهکارهای عملی امام علی(ع)، در تحقق این اصل اسلامی، این نتیجه حاصل می­شود که وحدت و انسجام میان مسلمانان از جمله مضامین دینی و اجتماعی مهم نزد ایشان است که بر آن تأکید ویژه داشته و آن را عامل پیروزی مسلمانان می‌دانسته است.
یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷:۵۵
اطلاع‌نگاشت | مظهر وحدت اسلامی

یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۹:۱۰
وحدت اسلامی از دیدگاه رهبران انقلاب اسلامی ایران

تلاش در جهت ایجاد «وحدت اسلامی» از طریق تعامل با فرقه‌های اسلامی و اجتناب از جدال مذهبی از مؤلفه های اصلی گفتمان انقلاب اسلامی را تشکیل می داد. در این مقاله تلاش می شود تا وحدت اسلامی از دیدگاه رهبران انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گیرد. این نوشته نشان می دهد که یکی از دال های مرکزی گفتمان انقلاب تقریب بین مذاهب است.
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۶:۵۱
سید جمال و وحدت اسلامی در ایران

مفهوم «وحدت اسلامی» در ایران از دوره قاجار تاکنون محل بحث و مناقشه بوده است. این مفهوم در عصر جدید و زمینه نوعی آگاهی دینی و در پاسخ به شرایط جهان اسلام در مواجهه با «غرب» و «استعمار» شکل گرفت.
یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۹:۲۳
وحدت، نماد ایستادگی مسلمانان در برابر دشمنان است/پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از وحدت و آموزه های دینی است
امام جمعه اهل سنت رازو جرگلان:

امام جمعه حصارچه از توابع شهرستان رازو جرگلان گفت: وحدت و همبستگی نماد ایستادگی مسلمانان در برابر اهداف شوم و پلید دشمنان اسلام است.
پنج شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹:۵۹
استکبار جهانی و حامیانش از وحدت امت اسلامی وحشت دارند
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه:

امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: دشمنان قسم خورده مسلمین و سرسپردگانش از وحدت امت اسلامی بیش از هر چیز دیگری وحشت و ترس دارند.
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۸:۵۶
​لازمه بنای تمدن نوین اسلامی، دوری از اختلافات و درگیریهای مذهبی-قومی است/دلیل دشمنی کشورهای غربی با ایران پیشرفتهای علمی این کشور است

مفتی اعظم سوریه، تأکید کرد: کشورهای اسلامی برای بنای عالم اسلامی جدید و قدرتمند و برای توسعه و پیشرفت آن باید دربهای کشورشان را به روی علما و دانشمندان همه قومیتها و مذاهب به خصوص دانشمندان مسلمان بگشایند.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷:۱۰