امروز: دوشنبه ۵ آیان ۱۳۹۹
صندوقچه / آخرین عناوین سرویس
بزرگترین گناه زبان چیست؟

حدیث رسول اکرم(ص) درباره بزرگترین گناه زبان
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۳:۴۸
اطلاع‌نگاشت | شعر، در مصاف حق و باطل
برگرفته از بیانات رهبر انقلاب در دیدارهای مختلف با شاعران؛

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۴:۲۹
امام علی (ع) و دغدغه وحدت

امام علی علی (ع)، نه تنها به عنوان امام معصوم و برخوردار از الهامات الهی که در قامت یک استراتژیست برای جامعه مسلمانان، مهمترین دغدغه شان بر حفظ و صیانت از دستاوردهای پیامبر اسلام بوده که مهمترین تأکید راهبردی ایشان نیز بر وحدت و اتحاد مسلمان در جهت اعتلای اسلام ناب محمدی است. در این مقاله به بازخوانی دیدگاه ها و ضرورت های وحدت در اندیشه امام علی (ع) پرداخته می شود.
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۱:۵۴
بازگشت به قرآن؛ ایده اصیل سید جمال برای تحقق وحدت

سیدجمال اسدآبادی از جمله مهمترین متفکران و مصلحان مسلمان است که با علم به عقب ماندگی و انحطاط حاکم بر زندگی سیاسی اجتماعی در کشورهای اسلامی، مهمترین دغدغه خود را متوجه تلاش برای زدودن چهره جامعه اسلامی از استبداد و استعمار و نیز جمود فکری فردی قرار داد و به اصلاح این نقایض در زندگی اجتماعی مسلمانان اهتمام ورزید. از این روی، مهمترین ایده او برای اصلاح زندگی اجتماعی و سیاسی مسلمانان و تحقق وحدت اسلامی همانا ایده «بازگشت به آموزه های قرآن» بوده است.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰:۲۴
مقاله/آرمان وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی

اندیشه وحدت امام خمینی علی رغم آنکه جنبه عبادی - سیاسی داشت آرمان ویژه ای بود که این مقاله درصدد تبیین نسبی این آرمان است. باید پرسید، انگیزه های امام خمینی (ره) در تفکر وحدت چه بود و چه اهدافی را تعقیب می نمود؟ در پاسخ به این سوال به نظر می رسد; اندیشه وحدت از دیدگاه امام خمینی وسیله و ابزار اصلی نفی سبیل و سلطه غیر مسلمان بر امت اسلامی بوده و وحدت رمز پیروزی و بقای امت اسلامی است.
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۵:۱۸