امروز: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
درد تفرقه گرائی و لزوم توجه به وحدت اسلامی
در احوالی که در ایران و برخی ملل دیگر هفته وحدت با مراسمات خاص و همایش های علمی مذهبی برای نزدیکی هر چه بیشتر دیدگاه ها برگزار می شود، حکام صهیونیستی آل سعود از وحدت واقعی هراسناک شده و می خواهند به نوعی پیام فاصله بین شیعه و سنی را مخابره نمایند.

وحدت کلمه به نقل از شاهوخبر؛ در هفته وحدت و در ایام تولد دو پیامبر اولوالعزم قرار داریم دو پیامبری که حاوی پیام های وحی برای رهانیدن بشر از جهل و نادانی بودند، میلاد حضرت مسیح (ع) ومیلاد مسعود حضرت محمد(ص)؛ این دو پیامبر عظیم والشأن چه ملامت ها و رنج ها را به خاطر رساندن پیام الهی و زدودن گرد وغبار جهل از چهره خلق الله نکشیدند، عاقبت هردو بزرگوار با انجام تمام و کمال دستورات خالق هستی ملکوتی شدند و مفتخرانه عروج نمودند.

اما ظاهرا  باگذشت قرن ها از میلاد وابلاغ پیام و عروج این دو پیام آور وحی، برخی از حکام ظالم منطقه گویا هیچ پیغامی را دریافت نکرده اند و کماکان در جهل مطلق به سر می برند، گرچه از بد روزگار خود را علامه دهر و ام القراء قلمداد کرده اند.

در ایامی که مسیحیان به خاطر میلاد مسیح (ع) در جشن و سرور هستند و در تعطیلات کریسمس به سر می برند،  کمی آن طرف تر و در خاورمیانه، حکام مسلمانان در ایام تولد پیامبر مودت و مهربانی کشت و کشتار و خونریزی به راه انداخته و دنیای اسلام در عزای عالم ربانی شیخ شهید "شیخ نمر" غرق ماتم است، که تنها جرمش عدالت خواهی و بیان عقایدش در نفی سلطه و نابرابری اجتماعی بود.

در نکوهش و نفی خشونت و جنایت آل سعود متأسفانه تنها ملت ها این اقدام نابخردانه را محکوم کرده و تاکنون  دولت ها در سکوت معناداری هستند؛ گویی بی خبر از تعدی به حقوق بشر می باشند. مدعیان آزادی بیان، حقوق شهروندی، دموکراسی و آزادی خواهی کجایند؟!  

چرا زبان نمی گشایند و حرفی به زبان نمی آورند؟!  تردیدی نیست اعدام شیخ آزادی خواه با چراغ سبز آمریکا و اسرائیل و به جهت ترویج بیشتر فرقه گرایی قومی و مذهبی صورت گرفته و هدف اصلی هم القاء تقابل شیعه و سنی است و آن هم سرایت این فرقه گرایی خطرناک و کثیف به میان توده های مردم ایران اسلامی.

اما باید بدانند سخت در اشتباهند؛ سالهاست  در ایران پیروان مذاهب و فرق مختلف به ویژه پیروان دو مذهب تشیع و تسنن با درک واقعیات دینی اسلامی زندگی آرام و به هم آمیختگی برادرانه ای باهم دارند و هر نقشه ای برای ایجاد تفرقه در این سرزمین محکوم به شکست بوده، هست و خواهد بود.

همین تفکرات ضد بشری و عهد قجری داعش و امثالهم زاییده و تولد یافته عمال آل سعود است که این چنین منطقه و به طور کلی جهان به ویژه جهان اسلام را ناامن و ملتهب کرده است. مسلمانان واقعی و پیروان محمد مصطفی(ص) باید کاملاً به هوش و به گوش باشند. برنامه ریزان ودسیسه چینان کینه توز با برنامه و مرموزانه روزها و مواقع حدوث جنایات را هم به زمانی موکول می کنند و به دست مجریانشان می سپارند که کاملاً معنا دار و حاوی پیام های خاصی است.

آن از کشتار مسلمانان در نیجریه و شکنجه غیر انسانی شیخ پیر (شیخ زکزاکی ) و این هم از اعدام شیخ شهید راه آزادی شیخ نمر، در احوالی که در ایران و برخی ملل دیگر هفته وحدت را با مراسمات خاص و همایش های علمی مذهبی برای  نزدیکی هر چه بیشتر دیدگاه ها و در عین حال نزدیکی و اخوت در بین تشیع و تسنن برگزار شده و گرامی داشته می شود، حکام صهیونیستی آل سعود از وحدت واقعی هراسناکند و بقایشان را با وحدت مسلمین در خطر می بینند، می خواهند به نوعی پیام فاصله بین شیعه و سنی را مخابره نمایند اما بدانند -که قطعاً می دانند- مسلمانان دنیا اعم از سنی و شیعه، به ویژه مسلمانان ایران به نیکی به ترفند خائنانه آل سعود پی برده اند و به غیر از ازدیاد تنفر و انزجار حامیانی نخواهند داشت و اهل سنت مبرا از این اعمال غیر انسانی هستند و حساب و کتابشان با آنان کاملاً جداست.

 زیرا  همه ایرانیان واقعیات و شواهد عینی را به وضوح نظاره گر هستند و وحدتی یقینی بر اساس باور های ناب محمدی(ص) در میانشان حاکم و حکمفرماست؛ شیعه و سنی یک صدا و متحد  هر نوع جنایتی  را محکوم و خلاف آیین اسلام می دانند، خواه از طرف تشیع نماها باشد و خواه از طرف سنتی نماها؛  مسلمانان حقیقی پیرو پیامبری هستند که یکی از ویژگی های ایشان خاتمیت (خاتم انبیاء) است، بدین معنی که حضرت محمد(ص)چنان شخصیتی بودند که پیام الهی را بدون کم و کاست و با مهربانی به مردم منتقل می نمودند و آگاهی بخش مطلق بوده و هست.

کسانی که کوچک ترین بهره هوشی داشته و دارند و میل به رها شدن از جهالت داشتند، رهانیده شدند و به راه راست رهنمون گشتند و دیگر نیازی به مبعوث شدن پیامبری دیگر از سوی خداوند نبود؛ کسانی که کماکان میل به سیر در دنیای جهالت داشته و دارند با آمدن پیامبران دیگر بعد از محمد امین هم از جهل مفرط رهانیده نشده و نخواهند شد.

حکام آل سعود مصداق کامل آن دسته از افراد هستند که تمایلی به پذیرش واقعیات دین اسلام، صراط مستقیم و پیروی از راه و منش مودتانه ی پیامبر رحمت العالمین نداشته ونخواهند داشت. در نتیجه آزموده را آزمودن خطا ست. ملت بزرگ ایران آزمون های فراوانی را در بحث وحدت واقعی میان شیعه و سنی را با نمره عالی 20گذرانده  و ایجاد تفرقه قومی و مذهبی در این سرزمین متحد و یکپارچه سرابی بیش نیست .

سرویس : کشور
تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۱۷ - ۱۸:۱۹
کد خبر: ۴۲۲۲۹۲
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۴:۰۴
سرلشگر سلامی ارتحال آیت الله امینی را تسلیت گفت
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال عالم مجاهد و انقلابی آیت الله امینی را تسلیت گفت.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۴:۰۰
اعتراف روزنامه صهیونیستی به موفقیت‌آمیز بودن پرتاب ماهواره ایران به فضا
کارشناسان رژیم صهیونیستی در اظهار نظری درباره پرتاب نخستین ماهواره نظامی ایران به فضا گفتند که این پرتاب، دستاورد مهمی برای برنامه فضایی ایران،‌ به خصوص نیروهای مسلح این کشور به شمار می‌آید.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۵۸
کارشکنی توئیتر برای جلوگیری از فعالیت بین‌المللی KHAMENEI.IR همچنان ادامه دارد
برخلاف ادعای توئیتر با گذشت ۴ روز همچنان حساب‌های KHAMENEI.IR به زبانهای عربی(ar_Khamenei)، فرانسوی(Khamenei_fra)، اردو(ur_khamenei) و حساب اختصاصی ویدیو (Khamenei_video) در این شبکه اجتماعی مسدود است...
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۵۴
توئیت شمخانی در واکنش به مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران
دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول، نقض «قاعده آمره حق بر سلامتی» است.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۵۰
مراسم انس با قرآن در اولین روز ماه مبارک رمضان با حضور رهبر انقلاب برگزار شد
در اولین روز از ماه مبارک رمضان، مراسم انس با قرآن در مصلای تهران و ارتباط زنده تصویری با حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۴۹
رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفتند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد و انقلابی مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ ابراهیم امینی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۴۵
رهبر معظم انقلاب: نترسیدن از دشمن و محکم ایستادن مقابل آن از دستورهای مهم قرآن است
در اولین روز از ماه مبارک رمضان، بهار قرآن و موسم ضیافت الهی، مراسم انس با قرآن در مصلای تهران و ارتباط زنده تصویری با حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد و قاریان قرآن کری...
۱۳۹۹/۲/۶ - ۰۳:۵۶
ادامه اصلاحات نمادین با لغو مجازات شلاق در عربستان
عربستان سعودی در ادامه اصلاحات نمادین با هدف بهبود بخشیدن به چهره خود در میان افکار عمومی جهان، مجازات شلاق را لغو کرد.
۱۳۹۹/۲/۶ - ۰۳:۵۲
امارات: هنوز زود است بگوییم فرصتی برای حل اختلاف با ایران وجود دارد
سفیر امارات در آمریکا گفته برای اظهارنظر درباره اینکه آیا بحران ناشی از شیوع کرونا فرصتی برای حل اختلاف با ایران ایجاد می‌کند یا خیر زود است.
۱۳۹۹/۲/۶ - ۰۳:۴۷
گزارش استهلال ماه مبارک رمضان در ایران منتشر شد
دفتر حفظ و نشر آثاررهبر معظم انقلاب، ضمن اعلام شنبه به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان، گزارش استهلال این ماه مبارک را منتشر کرد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «تحریمیم میفهمی!؟»؛
فیلم طنز/ دکتر سلام ۸۲
۱۳۹۴/۱۱/۵ - ۱۱:۰۹
ولید معلم:
حمایت همه جانبه پوتین از نظام سوریه
وزیر خارجه سوریه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وعده داده است از دمشق به لحاظ «سیاسی، اقتصادی و نظامی» حمایت خواهد کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۲
داعش ۳۰ عضو خود را در عراق اعدام کرد
گروه تروریستی داعش ۳۰ نفر از عناصر خود را در دو شهر الانبار اعدام کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۵
کاری از «خانه طراحان انقلاب اسلامی»
فیلم/ موشن گرافیک «صداقت آمریکایی ۴»
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۸
سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات هسته‌ای بعد از ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن ادامه می‌یابد
سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه تصریح کرد پیش‌بینی می‌کند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بعد از ضرب‌الاجل خود خوانده ۳۰ ژوئن ادامه می‌یابد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
سعیدآبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۱
در آستانه کودتای ارتش
ترور دادستان کل مصر
مقام های مصری اعلام کردند، دادستان کل این کشور در پی انفجار یک بمب مغناطیسی که به خودرویش متصل شده بود، کشته شد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۲
مونیز: ایران با بازرسی‌های فوق‌العاده موافقت کرده است
ارنست مونیز گفت: ایران در این مذاکرات با بازرسی‌های فوق‌العاده آژانس برای شفاف‌سازی برنامه‌های هسته‌ای این کشور موافقت کرد.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «تحریمیم میفهمی!؟»؛
فیلم طنز/ دکتر سلام ۸۲
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
سر انجام پس از مدت ها؛
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
سعیدآبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نماینده مردم کهنوج در مجلس:
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
روتیتر
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.