امروز: دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اجلاس وحدت در محدود کردن رژیم صهونیستی علیه اشغال فلسطین موثر است/ وحدت؛ اثرگذار در مؤلفه‌های توسعه اقتصادی
امام جمعه حسین آباد استان کردستان: این کنفرانس فرهنگ اخوت اسلامی را در جامعه توسعه می دهد و یکی از مؤلفه های توسعه اقتصادی است.

به گزارش  وحدت کلمه به نقل از خبرگزاری تقریب، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از جمله اقداماتی است که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غالبا شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می پردازند.

بررسی مهمترین مسائل جهان اسلام با محور وحدت مسلمانان از دیگر موضوعات مهم این اجلاس سالانه است که بعضاً با انتقاداتی نظیر اختصاص هزینه سنگین برای برپایی این مراسم مواجه می‌شود؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده اند که در شرایط کنونی که عقاید دینی و اسلامی با هجمه های مختلفی مواجه است و رسانه های مختلف با تولید برنامه های متنوع سعی در ترویج اندیشه های تکفیری دارند و از هیچ کوششی برای القای تفکرات افراطی به نام دین اسلام فروگذار نیستند.

بنابراین ضرورت برگزاری این کنفرانس ها دو چندان می شود چرا که اجماع مسلمان با تفکرات مختلف در خصوص مبانی مشترک نمایش منسجمی از وحدت امت اسلام را به رخ معاندان می کشند و به همین ترتیب بخش اعظمی از این توطئه ها خنثی می شود.

در همین راستا کارشناسان مختلف به بررسی اهمیت و جایگاه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخته‌اند که در ادامه می‌آید: 

 ماموستا "لقمان محمدیان" امام جمعه حسین آباد استان کردستان، در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پیرامون اهمیت برگزاری کنفرانس وحدت گفت: برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی، در دنیای امروز یکی از ضرورت هاست؛ به دلیل اینکه زیربنای توسعه ی هر جامعه ای فرهنگ و ایدئولوژی آن جامعه است،  طبیعتا کنفرانس وحدت اسلامی تأثیر مهمی در تغییر نگرش شرکت کنندگان و عموم جهان اسلام دارد که می توانند از طریق رسانه ها آن  را پیگیری کنند.

وی افزود: این کنفرانس فرهنگ اخوت اسلامی را در جامعه توسعه می دهد و یکی از مؤلفه های توسعه اقتصادی است؛ دیدار هایی که بین رؤسای سازمان ها و ارگان هایی کشوری و کشورهای مختلف صورت می گیرد...خودش مبنای توسعه اقتصادی است که در شرایط امروز، ضرورت دارد.

ماموستا محمدیان ادامه داد: در دنیای امروز و به دلیل آشوبی که در میان مسلمانان از طریق دشمن یا فرق انحرافی پیش آمده و همچنین به دلیل کوته فکری هایی که در میان بعضی از دوستان جاهل مسلمان پیش آمده است؛ باید فکری اندیشه شود، کنفرانس وحدت اسلامی می تواند از طریق کار فرهنگی از این آشوبها پیشگیری کند و  به روابط و توسعه اقتصادی کشورها کمک کند.

وی در مورد استقبال میهمانان خارجی برای حضور در کنفرانس وحدت گفت: به دلیل حضور میهمان صاحب مقام از جمله وزرا، رؤسای سازمانهای اقتصادی کشور های مختلف کشورهای مختلف و ... بعد از پایان کنفرانس، ارتباطات سیاسی، فرهنگی و پژوهشی بین خیلی از کشورهای اسلامی مثل مالزی، اندونزی، کشورهای آفریقایی  و ...با  ایران شکل می گیرد و به ثبات و توسعه سیاسی  مسلمانان در منطقه کمک می کند.

محمدیان در خصوص محور امسال کنفرانس وحدت یعنی مسأله قدس هم گفت: به قول حضرت امام(ره)، اسرائیل غده سرطانی در منطقه است و از نظر مسلمانان واقعی، اسرائیل یکی از کشورهای اسلامی و یکی دولت رسمی نیست  بلکه یک کشور اشغالگر است؛ یکی از امتحانهایی که طبق گفته قرآن، خداوند از پیامبراشان می گرفت، این بوده که مسأله قدس را در طول تاریخ پیش آورده است و خود پیامبر گرامی اسلام (ص)  قبل از رحلت شان مهمترین توصیه ای حساسی  که به لشگر اسلام به فرماندهی اسامه کردند، موضوع رهایی از قدس از دست ظالمان بود، پس اهمیت قدس در اسلام با این نکته خیلی آشکار و مشخص می شود.

وی افزود: نکته ای که در عصر حاضر  باید به آن توجه کرد این است که، کشورهای کشورهای غربی به رهبری صهیونیسم در مقابل کشورهای اسلامی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال پیکار هستند و این موضوع اولا  اقتدار مسلمانان را نشان می دهد و در ثانی دلگرمی برای دوستداران و مجاهدین فلسطین است.
 
ماموستا محمدیان ادامه داد: موضوع مهم دیگر، تذکر سیاسی به اسرائیل است، تذکراتی که اسرائیل در طول تاریخ مخصوصا در ایران اسلامی از روز قدس گرفته تا مراسم دیگر در حمایت از فلسطین  گرفته، باعث شده است که نتواند به شیوه ی قدرتمندی در خاک فلسطین نفوذ کند؛ هر چقدر چپاول و اشغال از جانب اسرائیل بوده است،  قبل از این چهل سال است؛  در طول چهل سال انقلاب، ایران به شیوه ی کار فرهنگی، سیاسی  و راهپیمایی و ... از فلسطین و قدس که قلب مسلمانان است، حمایت کرده و  طبیعتا کنفرانس وحدت برای روشنگری در خصوص مسأله قدس و فلسطین  خیلی مؤثر خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قرآن، مبلغین و روحانیون اهل تسنن و تشیع، مسلمانان را به وحدت و اعتصام به حبل الله فرا می خوانند، همه ما به «انما المومنون اخوه» ایمان داریم و باید به خود و دیگران این نکته را یاد آور شویم که  موضوع وحدت از حساس ترین موضوعات عصر حاضر است و می طلبد به جای پرداختن به حاشیه هایی که باعث اختلاف می شود، به این موضوع بیشتر بپردازیم و امیدوارم که روز به روز در مسیر وحدت و برادری اسلامی سربلند تر شویم.

انتهای پیام/
 

سرویس : اجتماعی
تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۳ - ۰۶:۲۴
کد خبر: ۴۲۳۲۱۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۰۴:۱۷
راه‌اندازی واحد ریسندگی بافت بلوچ تا شهریور امسال
۸۰درصد از مراحل احداث واحد جدید ریسندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر تکمیل شده است.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۰۳:۲۱
رونمایی از آوای مکران
مولف کتاب آوای مکران گفت: این کتاب حاوی مطالبی در خصوص فرهنگ ، آداب و رسوم و تاریخ مردم مکران است که به صورت اسنادی و میدانی تالیف شده است .
۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۰۴:۱۵
اهداي ۱۱۰میلیون تومان در جشن گلریزان میرجاوه
خیران در جشن گلریزان میرجاوه ۱۱۰میلیون تومان برای آزادی جرائم غیرعمد اهداء کردند.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۰۳:۵۲
اتحاد، بازوی مقاوم ملت ایران در برابر آمریکا
خطیب جمعه زاهدان: دشمن را نباید دست کم گرفت و به وعده ها، قول ها، لبخند و مذاکرات پوچ آنها دل بست.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۰۳:۴۹
حمایت نمازگزاران سیستان و بلوچستان از تعلیق تعهدات برجامی توسط دولت
نمازگزاران سیستانی و بلوچستانی از تعلیق تعهدات برجامی توسط دولت حمایت کردند.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۷:۰۷
ارایه بسته حمایتی به بیماران خاص و صعب العلاج سیستان و بلوچستان
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳۰ بیمار خاص و هزار و ۸۰۰ بیمار صعب العلاج تحت حمایت از کلیه خدمات‌ درمانی و دارویی این نهاد بهره‌مند هستند .
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۷:۰۵
سیستان و بلوچستان رویشگاه گیاهان دارویی کمیاب
رییس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برخی گونه‌های گیاهی این استان از انواع نادر، منحصر به فرد و گاه اندمیک با خواص بسیار ارزشمند دارویی محسوب می شوند
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۳:۴۱
واکنش سردار مارانی به تهدیدات دشمنان/با وجود جوانان امروز ایران اسلامی هیچ نگرانی نخواهیم داشت
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: دشمنانی که ما را تهدید می‌کنند بدانند جوانان امروز ایران اسلامی همان جوانان دفاع مقدس و بلکه بهتر از آنان هستند و امروز در عرصه جنگ نرم و سخت، پشتیبا...
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۳:۳۶
سازش خونین‌ترین درگیری طایفه‌ای در دلگان/ این درگیری 21 کشته و زخمی به دنبال داشت
فرماندار دلگان: خونین‌ترین درگیری طایفه‌ای دهه اخیر در دلگان با ۲۱ کشته و زخمی به صلح و سازش انجامید.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «تحریمیم میفهمی!؟»؛
فیلم طنز/ دکتر سلام ۸۲
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۵
کاری از «خانه طراحان انقلاب اسلامی»
فیلم/ موشن گرافیک «صداقت آمریکایی ۴»
۱۳۹۴/۱۱/۵ - ۱۱:۰۹
ولید معلم:
حمایت همه جانبه پوتین از نظام سوریه
وزیر خارجه سوریه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وعده داده است از دمشق به لحاظ «سیاسی، اقتصادی و نظامی» حمایت خواهد کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۲
داعش ۳۰ عضو خود را در عراق اعدام کرد
گروه تروریستی داعش ۳۰ نفر از عناصر خود را در دو شهر الانبار اعدام کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۸
سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات هسته‌ای بعد از ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن ادامه می‌یابد
سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه تصریح کرد پیش‌بینی می‌کند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بعد از ضرب‌الاجل خود خوانده ۳۰ ژوئن ادامه می‌یابد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
سعیدآبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۱
در آستانه کودتای ارتش
ترور دادستان کل مصر
مقام های مصری اعلام کردند، دادستان کل این کشور در پی انفجار یک بمب مغناطیسی که به خودرویش متصل شده بود، کشته شد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
سر انجام پس از مدت ها؛
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۲
مونیز: ایران با بازرسی‌های فوق‌العاده موافقت کرده است
ارنست مونیز گفت: ایران در این مذاکرات با بازرسی‌های فوق‌العاده آژانس برای شفاف‌سازی برنامه‌های هسته‌ای این کشور موافقت کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «تحریمیم میفهمی!؟»؛
فیلم طنز/ دکتر سلام ۸۲
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
سر انجام پس از مدت ها؛
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
سعیدآبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نماینده مردم کهنوج در مجلس:
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
روتیتر
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.