امروز: پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
آیت‌الله علم‌الهدی:
غافلگیر کردن مردم در طرح‌های مدیریتی خلاف انسانیت و اسلامیت است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: مردمی که اینقدر عزیز و ارزشمند هستند، نباید در طرح‌های مدیریتی کشور غافلگیر شوند، این یک گناه نابخشودنی است و هم خلاف انسانیت و اسلامیت است.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: کلام ما در خطبه اول درباره مصادیق تقوا بود، در حوزه مصرف با استشهاد به سوره فرقان، معیار تقوا در مصرف اعتدال است و اعتدال دو مرز افراط و تفریط دارد.

وی افزود: در تعبیر قرآن ماهیت اعتدال قوام است، معیار مصرف در زندگی که مصداق تقوا است این است که تا مرز استوارسازی زندگی و تامین مسائل مادی حیات و هزینه لازم و ضروری زندگی مصرف شود، یعنی حد مصرف تا جایی است که زندگی را استوار کند.

امام جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: خانواده‌ایی که  به‌ریز و به‌پاش می‌کند، یک خانواده اسلامی نیست، این زندگی خانوادگی غیردینی است اما کسی که مانور ثروت و دارایی در دیدگان مردم نداشته باشد زندگی حلال و اسلامی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: کسی که  از حد اعتدال خارج است همه چیز آن حرام است، هر مقداری بخورد غذای حرام خورده است، هر مقدار بپوشد لباس حرام پوشیده است، این فرمایش امام صادق(ع) است که کل مصرف او حرام می‌شود، چرا که مال مال او نیست مال خدا است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بودجه کشوری ما نیز باید بر اساس اعتدال مصرف شود، بیشتر باید در بودجه کشوری رعایت کنیم تا زندگی شخصی خودمان، این بیت‌المال مسلمین است، بودجه مهم نیست، برنامه مهم است، این برنامه برای مردم می‌خواهد اجرا شود و در زندگی اجتماعی مردم و آبادانی کشور موثر است اما شاهد این هستیم که اصراف در برنامه‌ها اتفاق می‌افتد.

امام جمعه مشهد مقدس در ادامه تصریح کرد: آفت اعتدال اقتصادی  این تبلیغات صدا و سیما و اجناس و کالاهاست که مردم را تهییج بر اصراف می‌کند که زندگی تجملانه داشته باشید این تحریک در مصرف است و با اعتدال اقتصادی نمی‌سازد.

وی اضافه کرد: از یک طرف اسلام به ما می‌گوید اعتدال در مصرف از طرف دیگر عوامل تحریک در مصرف در جامعه وجود دارد و این باعث گرانی‌ها و دغدغده‌ها در زندگی شده است، خرج زندگی نباید بی‌بند‌ و‌ بار باشد، لذا همه عیش‌ها و شادی‌های یک زن و مرد جوان در طلایی‌ترین دوره عمرشان قربانی این مصرف‌گرایی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به حرکت عظیم مردم در راهپیمایی علیه اشرار گفت: ارزشمندی این حرکت به جایی رسید که مقام معظم رهبری فرمودند «من سپاسگزارم از این حرکت مردم، عظمت حرکت مردمی را ثابت می‌کند من کسی نیستم که تشکر کنم خدا شاکر است از این مردم است». وقتی نایب امام زمان می‌گوید خدا شاکر است از عمل شما، یعنی ارزشمندترین عبادتی است که مقبول خدا قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شاکر بودن خدا مثل شاکر بودن بنده خدا نیست بیان کرد: شاکر بودن خدا یک تشکر خشک و خالی نیست، انواع سعادت‌های اخروی و ابدی به‌دنبال آن است.

امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: آن‌هایی که این حرف‌ها را قبول ندارند، دموکراسی و مردم سالاری را که قبول دارند، مردم سالاری دینی که در نظام ما که تبلورش حضور مردم در صحنه نظام است، در هیچ نظام، مکتب و دکترین سیاسی سابقه ندارد.

وی افزود: شما آمدید جان این نظام را هدف گرفتید، دموکراسی قدسی تنها به حق مشارکت نمی‌آیند، معتقدند به عنوان عبادت در صحنه می‌آیند، به عنوان عملی که رابطه آن‌ها را با خدا مستحکم می‌کند در صحنه حضور پیدا می‌کنند، این یک دموکراسی قدسی است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مردمی که اینقدر عزیز و ارزشمند هستند، نباید در طرح‌های مدیریتی کشور غافلگیر شوند، این یک گناه نابخشودنی است و هم خلاف انسانیت و اسلامیت است.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه مهار مصرف بنزین تنها عارضه‌اش مسائل امنیتی نبوده و نیست گفت: اصلاح قیمت بنزین عارضه امنیتی دارد اما از مردم نباید بترسیم، مردمی که اینقدر با صمیمیت در عرصه حضور دارند، آن وقت ما بیاییم به دستگاه امنیتی واگذار کنیم؟ این فکر با صمیمیت مردم نسبت به نظام منافات دارد.

وی اضافه کرد: این عارضه امنیتی اصلاح قیمت بنزین فقط مربوط به عوامل اجنبی‌پرست و دشمن است، این‌ها از هر موقعیتی استفاده می‌کنند تا خرابکاری کنند اما این عارضه فرعی و جنبی است. مردم ما مردم هشیار هستند و دستگاه‌های امنیتی ما مراقب اوضاع هستند.

امام جمعه مشهد مقدس در ادامه گفت:  تنها کشوری که قدرت استکباری و شیطانی درصدد براندازی او هست ما هستیم، ما آمریکا و اسرائیل را بدبخت کردیم.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه در این اتفاقات مشهد سیبل دشمن بود، گفت: اگر این آمادگی که در مشهد بود در همه کشور بود، مشکلی در کشور به وجود نمی‌آمد، اما هماهنگی دستگاه‌های امنیتی ما با یکدیگر و با دستگاه قضایی در این شهر و استان و آمادگی مردم ما و بسیج قهرمان ما کار را به جایی رساند که کوچکترین مشکلی در مشهد به وجود نیامد.

وی با اشاره به اینکه اصلاح قیمت بنزین، عارضه‌اش اقتصادی و معیشتی است گفت: اشراری که در مقابل اصلاح قیمت بنزین هستند، این‌ها هنوز  وجود دارند، مسئله گرانی برداشته نشد، عارضه قیمت بنزین همچنان در دست یک عده سودجود دارد انجام می‌گیرد و کاری هم نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: تنظیم بازار وظیفه دولت است، اما پیشگیری از جرم وظیفه دستگاه قضایی است و باید با ضابطینی که دستگاه‌های امنیتی هستند جلو حرام‌خوری‌ها و سودجویی‌ها را بگیرند.

وی ادامه داد: مردم در تنگناهای معیشتی هستند، نگذاریم دشمنان بگویند تحریم اقتصادی اثر کرده است، تمام فروشگاه‌ها ما پر است و هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد اما دزدی و حرام‌خواری مردم را مستاصل می‌کند.

منبع: تقریب

سرویس : کشور
تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۹ - ۰۵:۱۳
کد خبر: ۴۲۳۵۱۹
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۴:۰۴
سرلشگر سلامی ارتحال آیت الله امینی را تسلیت گفت
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال عالم مجاهد و انقلابی آیت الله امینی را تسلیت گفت.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۴:۰۰
اعتراف روزنامه صهیونیستی به موفقیت‌آمیز بودن پرتاب ماهواره ایران به فضا
کارشناسان رژیم صهیونیستی در اظهار نظری درباره پرتاب نخستین ماهواره نظامی ایران به فضا گفتند که این پرتاب، دستاورد مهمی برای برنامه فضایی ایران،‌ به خصوص نیروهای مسلح این کشور به شمار می‌آید.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۵۸
کارشکنی توئیتر برای جلوگیری از فعالیت بین‌المللی KHAMENEI.IR همچنان ادامه دارد
برخلاف ادعای توئیتر با گذشت ۴ روز همچنان حساب‌های KHAMENEI.IR به زبانهای عربی(ar_Khamenei)، فرانسوی(Khamenei_fra)، اردو(ur_khamenei) و حساب اختصاصی ویدیو (Khamenei_video) در این شبکه اجتماعی مسدود است...
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۵۴
توئیت شمخانی در واکنش به مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران
دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول، نقض «قاعده آمره حق بر سلامتی» است.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۵۰
مراسم انس با قرآن در اولین روز ماه مبارک رمضان با حضور رهبر انقلاب برگزار شد
در اولین روز از ماه مبارک رمضان، مراسم انس با قرآن در مصلای تهران و ارتباط زنده تصویری با حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۴۹
رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفتند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد و انقلابی مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ ابراهیم امینی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۹/۲/۷ - ۰۳:۴۵
رهبر معظم انقلاب: نترسیدن از دشمن و محکم ایستادن مقابل آن از دستورهای مهم قرآن است
در اولین روز از ماه مبارک رمضان، بهار قرآن و موسم ضیافت الهی، مراسم انس با قرآن در مصلای تهران و ارتباط زنده تصویری با حسینیه امام خمینی(ره) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد و قاریان قرآن کری...
۱۳۹۹/۲/۶ - ۰۳:۵۶
ادامه اصلاحات نمادین با لغو مجازات شلاق در عربستان
عربستان سعودی در ادامه اصلاحات نمادین با هدف بهبود بخشیدن به چهره خود در میان افکار عمومی جهان، مجازات شلاق را لغو کرد.
۱۳۹۹/۲/۶ - ۰۳:۵۲
امارات: هنوز زود است بگوییم فرصتی برای حل اختلاف با ایران وجود دارد
سفیر امارات در آمریکا گفته برای اظهارنظر درباره اینکه آیا بحران ناشی از شیوع کرونا فرصتی برای حل اختلاف با ایران ایجاد می‌کند یا خیر زود است.
۱۳۹۹/۲/۶ - ۰۳:۴۷
گزارش استهلال ماه مبارک رمضان در ایران منتشر شد
دفتر حفظ و نشر آثاررهبر معظم انقلاب، ضمن اعلام شنبه به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان، گزارش استهلال این ماه مبارک را منتشر کرد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «تحریمیم میفهمی!؟»؛
فیلم طنز/ دکتر سلام ۸۲
۱۳۹۴/۱۱/۵ - ۱۱:۰۹
ولید معلم:
حمایت همه جانبه پوتین از نظام سوریه
وزیر خارجه سوریه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وعده داده است از دمشق به لحاظ «سیاسی، اقتصادی و نظامی» حمایت خواهد کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۲
داعش ۳۰ عضو خود را در عراق اعدام کرد
گروه تروریستی داعش ۳۰ نفر از عناصر خود را در دو شهر الانبار اعدام کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۵
کاری از «خانه طراحان انقلاب اسلامی»
فیلم/ موشن گرافیک «صداقت آمریکایی ۴»
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۸
سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات هسته‌ای بعد از ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن ادامه می‌یابد
سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه تصریح کرد پیش‌بینی می‌کند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بعد از ضرب‌الاجل خود خوانده ۳۰ ژوئن ادامه می‌یابد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
سعیدآبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۱
در آستانه کودتای ارتش
ترور دادستان کل مصر
مقام های مصری اعلام کردند، دادستان کل این کشور در پی انفجار یک بمب مغناطیسی که به خودرویش متصل شده بود، کشته شد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۲
مونیز: ایران با بازرسی‌های فوق‌العاده موافقت کرده است
ارنست مونیز گفت: ایران در این مذاکرات با بازرسی‌های فوق‌العاده آژانس برای شفاف‌سازی برنامه‌های هسته‌ای این کشور موافقت کرد.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «تحریمیم میفهمی!؟»؛
فیلم طنز/ دکتر سلام ۸۲
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
سر انجام پس از مدت ها؛
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
سعیدآبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نماینده مردم کهنوج در مجلس:
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
روتیتر
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.