تقریب مذاهب اسلامی از خواسته های دین مبین اسلام است/ همگرایی اهل تسنن و تشیع در زلزله اخیر کرمانشاه بی نظیر بود

کد مطلب: 422775  |  تاريخ: دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶  |  ساعت: ۰۷:۲۲


امام جمعه شهرستان روانسر:

تقریب مذاهب اسلامی از خواسته های دین مبین اسلام است/ همگرایی اهل تسنن و تشیع در زلزله اخیر کرمانشاه بی نظیر بود

امام جمعه شهرستان روانسر گفت: موضوع تقریب از خواسته های دین مبین اسلام است که قلوب تمام مسلمانان باید به هم نزدیک باشد و با وحدت خویش از کید دشمنان دور باشیم.

به گزارش وحدت کلمه به نقل از خبرگزاری تقریب، ماموستا ملاعبدالله غفور در کرمانشاه، با اشاره به اینکه اگر بخواهیم از مکر و کید دشمنان دور باشیم باید وحدت و تقریب خود را حفظ کنیم، اظهار داشت: علمای اهل تسنن و تشیع در طول تاریخ اسلام همواره بر وحدت و تقریب بین مسلمانان تاکید کرده اند و در این باره سخنان بسیاری گفته اند.

 ماموستا  غفوری در ادامه تصریح کرد: بزرگانی همچون شیخ شلتوت، آیت الله بروجردی و دیگر بزرگان دین از تقریب و تحکیم دین سخن گفته اند اما اکنون باید در این زمینه بیشتر کار کنیم تا برخی از مشکلات ازبین برود.

 وی با بیان اینکه وحدت موجب تحکیم بین مسلمان می شودو آنها را ازکید دشمنان اسلام دور می کند، افزود: تعامل و همگرایی علمای تشیع و اهل سنت موجب تقویت اتحاد بین مسلمانان، تفاهم و برقراری تقریب می شود.

ماموستا غفوری در ادامه به همگرایی بین اهل سنت و تشیع در امدادو کمک رسانی به زلزله زدگان اخیر استان کرمانشاه اشاره و خاطر نشان کرد: در راستای امدادرسانی به زلزله زدگان  همگرایی شیعه و سنی بی نظیر بود و اقوام مختلف ایرانی چه شیعه و سنی در این راستا همگرا بودند و با اتحاد و همدلی خویش در خدمات رسانی به زلزله زدگان موجب کاهش آلام و رنج آسیب دیدگان شدند.

وی همگرایی برادران اهل تسنن و تشیع را در خدمت رسانی به زلزله زدگان بی مانند دانست و افزود: این همگرایی باعث دلگرمی به زلزله زدگان شد که نتایج اثر بخشی را بدنبال داشت.


http://www.vahdatekalameh.ir/detail/News/422775/2

چاپ خبر