آستان قدس رضوی برای تکمیل کریدور چابهار _ سرخس مشارکت کند

کد مطلب: 423258  |  تاريخ: یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۴:۵۷


آستان قدس رضوی برای تکمیل کریدور چابهار _ سرخس مشارکت کند

مسؤول علمی و اقتصادی بسیج دانشجویی شهرستان سراوان با بیان اینکه در حال حاضر روند اجرایی پروژه تکمیل کریدور چابهار _ سرخس به کندی پیش می‌رود، گفت: انتظار داریم آستان قدس رضوی با سرمایه‌گذاری در این پروژه به تکمیل هرچه سریعتر آن کمک کند.

به گزارش وحدت کلمه به نقل از خبرگزاری فارس محمد عرب احمدی در زاهدان اظهار کرد: دولت پروژه‌های کلانی را در استان‌های مختلف کشور کلنگ‌زنی می‌کند اما بودجه‌ کافی برای تکمیل آنها ندارد در نتیجه این پروژه‌ها ابتر می‌ماند.

وی با بیان اینکه باید از توان بخش خصوصی و شرکت‌های غیردولتی بزرگ برای پروژه‌های مهم کشور استفاده کنیم گفت: یکی از پروژه‌های مهم کشور تکمیل کریدور چابهار _ سرخس است چرا که می‌تواند زمینه‌ساز تحول کریدور شمال به جنوب باشد.

مسؤول علمی و اقتصادی بسیج دانشجویی شهرستان سراوان با بیان اینکه در حال حاضر روند اجرایی پروژه فوق به کندی پیش می‌رود، ادامه داد: انتظار داریم آستان قدس رضوی با سرمایه‌گذاری در این پروژه به تکمیل هرچه سریعتر آن کمک کند.

وی گفت: محاسبات نشان می‌دهد در صورتیکه بخش غیردولتی نسبت به تکمیل پروژه اقدام و سپس به مدت 20 سال از آن بهره‌برداری نماید، نرخ بازده داخلی این پروژه معادل 13 درصد ارزی خواهد بود که نشان از اقتصادی بودن این طرح دارد.

گفتنی است، کریدور چابهار_سرخس از دو قطعه تشکیل شده؛ قطعه اول چابهار تا زاهدان به طول 580 کیلومتر که از سال 89 آغاز به کار کرده و پس از گذشت 8 سال 33 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. قطعه دوم زاهدان، زابل، بیرجند، گناباد، ایستگاه یونسی در راه آهن بافق مشهد به طول 760 کیلومتر که در سال 94 پیوست قانون شده اما هنوز پیشرفت فیزیکی نداشته است.

انتهای پیام/

 


http://www.vahdatekalameh.ir/detail/News/423258/5

چاپ خبر