انقلاب اسلامی شیعه و سنی را باهم متحد کرد

کد مطلب: 423327  |  تاريخ: جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۹:۴۲


مولوی دهانی:

انقلاب اسلامی شیعه و سنی را باهم متحد کرد

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن به قدری برای ایجاد تفرقه بین مردم کار کرده بود که همه اقوام و مذاهب نسبت به یکدیگر بد بین بودند؛ داشتن جهل و عدم آگاهی از فقه دیگر مذاهب به اختلافات مذهبی از سوی دشمن دامن زده بود.

به گزارش وحدت کلمه به نقل از خبرگزاری تقریب، مولوی عبدالغنی دهانی با بیان اینکه بصیرت و استقامت در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی را می‌توان از رموز ماندگاری انقلاب برشمرد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی را می‌توان یکی از نعمات الهی که به مردم ایران اسلامی هدیه داده شده برشمرد چون پس از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی وحدت و برادری مردم شیعه و سنی کشور زبان‌زد عام و خاص شد.

وی عنوان کرد: با روی کار آمدن انقلاب اسلامی به برکت نشست‌ها و همایش‌هایی که برای برادران شیعه و اهل سنت گذاشته شد همه در مورد یکدیگر آگاهی و شناخت پیدا کردند و حالا به قدرتی عظیم برای مقابله با دشمن تبدیل شده‌اند.

وی بابیان اینکه توهین به اعتقادات و مقدسات یک مذهب زمینه تفرقه و دشمنی را ایجاد می‌کند خاطرنشان کرد: دشمن با نشانه گرفتن اعتقادات مردم همواره زمینه تفرقه بین شیعه و سنی را در قبل و بعد از پیروزی انقلاب فراهم می ساخته اما با راهنمایی‌ها و فرمایشات درست امام راحل دست دشمن برای مردم شیعه و سنی رو شده است.

مولوی دهانی تصریح کرد: یوم الله 22 بهمن رویدادی عزت‌آفرین، حماسی و وحدت بخش است که  این را می‌توان به خوبی در اتفاقاتی که طی چند سال اخیر در کشور رخ داده حس کرد چون همواره مردم ایران با پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب و نظام دشمنان را در رسیدن به اهداف شومشان ناکام گذاشته‌اند.

وی افزود: ملت انقلابی ایران اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مانند همیشه ثابت خواهند کرد که حفظ جایگاه ولایت فقیه و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی خط قرمزشان است.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: مردم ایران با وحدتی که دارند تا آخرین قطره خون خود از نظام و ولایت فقیه پشتیبانی می‌کنند و در راه حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های این نظام مقدس از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

انتهای پیام/

 

 


http://www.vahdatekalameh.ir/detail/News/423327/5

چاپ خبر